PRO ČTYŘNOHÉ PŘÁTELE

little-girl-pug-dog-18552860Přístroj BICOM se ve veterinární medicíně používá s velkým úspěchem již 10 let. Zvířata (a stejně tak i malé děti) terapii velmi dobře snášejí, při správné volbě ošetření se cítí příjemně, obvykle odpočívají nebo usínají. Zpravidla jim stačí poloviční doba ošetření a díky jejich vnímavosti jsou účinky léčby u nich znát dříve, než u dospělých lidí.

Vašemu domácímu mazlíčkovi můžeme ulevit nebo pomoci zejména v těchto případech:

  • Onemocnění kůže a uší (infekce, paraziti, alergie)
  • Senná rýma, alergie na krmivo
  • Průjem, zvracení, nemoci trávicího aparátu a jater
  • Onemocnění ledvin, močového měchýře a močových cest
  • Záněty mléčné žlázy, falešná březost
  • Onemocnění štítné žlázy a jiné hormonální poruchy
  • Podpora hojení ran po poranění nebo operaci
  • Blokády a zranění páteře, bolesti kloubů
  • Bolesti zubů, záněty dásní
  • Poruchy chování – hyperaktivita, nervozita, agresivita

… a mnoho dalších.

Důkladná diagnostika  obvykle zabere více času (zhruba 1-2 hodiny), proto se u zvířátek provádí bez jejich přítomnosti, pouze z jejich krve. Proto se první návštěva skládá ze dvou částí – nejdříve zjistíme základní informace (nacionále, anamnézu) a provedeme odběr krve. Po analýze vzorků a vyhodnocení výsledků se může pacient podrobit samotnému ošetření, které by již mělo trvat co nejkratší dobu.

Vzorky krve můžete přinést i od svého veterinárního lékaře, nebo je dokonce poslat poštou.  Se svým mazlíčkem pak přijdete až na vlastní ošetření. V tomto případě je však potřebné předat vašemu veterináři následující pokyny:

Krev se odebírá jehlou bez stříkačky, nechá se nakapat několik kapek na dva kousky buničiny (nepoužívat vatu ani obvazy). Místo vpichu se před odběrem nesmí dezinfikovat, vždy až po něm. Krev se nechá volně zaschnout při pokojové teplotě, ne na topení nebo přímém slunci. Vzorky vkládejte do plastového sáčku (ne však mikroténového!). Sáček je možné popsat nebo nějak označit, buničinu nepopisovat! Vždy je žádoucí uvádět datum odběru. Takto připravená krev se může libovolně transportovat nebo posílat poštou.

Biorezonanční metoda není vhodná k řešení akutních stavů, jako je například šok (i anafylaktický), různé druhy právě probíhajících záchvatů, krvácející poranění nebo neošetřené fraktury. Tyto stavy vyžadují okamžitý (často chirurgický) zásah veterinárního lékaře. Biorezonance se rovněž nedoporučuje v průběhu gravidity.

U stabilizovaných pacientů, kteří již nejsou v přímém ohrožení života, se však biorezonance uplatňuje velmi úspěšně, zejména v oblasti urychlování hojení a regenerace tkání po poraněních a operacích, nebo při akutně probíhajících infekcích.